Adresaci i beneficjenci: Młodzież i dzieci ze szkół na terenie miasta Płocka.
Czas trwania warsztatów: dwie godziny każde.
Liczba prowadzących: 3 prowadzących, w tym co najmniej jeden paraolimpijczyk.
Rekrutacja do projektu: , tel. 508 748 928.
Koszt: warsztaty są bezpłatne.

 

„Integracja – wspólny sukces!” to projekt realizowany we współpracy z Miastem Płock, którego celem jest aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz przeciwdziałanie ich dyskryminacji. W jaki sposób? Jesteśmy paraolimpijczykami, sportowcami, którzy w wyniku wypadków lub od urodzenia są osobami niepełnosprawnymi. Jakkolwiek te zdarzenia wywróciły nasze życie do góry nogami, to nie poddaliśmy się i dzięki wsparciu innych oraz własnej determinacji osiągnęliśmy w życiu sukcesy – sportowe, zawodowe i prywatne. Swoim przykładem pokazujemy, że się da!

Stanowimy inspirację zarówno dla pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych. Osobom, które znalazły się w podobnej do nas sytuacji pokazujemy, że niepełnosprawność stanowi przeszkodę, ale nie nieodwracalną barierę w życiu. Pełnosprawnym zaś przekazujemy wiedzę na temat niepełnosprawności, pokazujemy sposoby pomocy osobom z niepełnosprawnościami na co dzień oraz – na własnym przykładzie – udowadniamy, że możliwości które przed nami stoją są takie same, a jedyne bariery są zazwyczaj w naszej głowie!

Dlatego mówimy o integracji – żyjąc wspólnie musimy wzajemnie się szanować oraz wspierać. Myślenie na co dzień, w małych rzeczach, o osobach niepełnosprawnych przyniesie pozytywne efekty dla całej społeczności – przykładem są bariery architektoniczne, które stanowią problem nie tylko dla osób poruszających się na wózkach, ale także osób z wózkami dziecięcymi czy osób starszych. W celu zaszczepienia myślenia o integracji na co dzień uczestnikom warsztatów proponujemy odbycie wolontariatu cyfrowego z wykorzystaniem naszej autorskiej, będącej w fazie beta, aplikacji webowej „Czywjadę”.

Jak wyglądają spotkania? Trwają one około dwóch godzin podczas których trzech prowadzących przeprowadza pokaz multimedialny połączony z pokazem walki szermierczej na wózkach, w tym możliwością wzięcia przez publiczność udziału w walce, prowadzonej pod nadzorem kadry. Pokaz multimedialny polega na projekcji zdjęć oraz filmów dotyczących aktywności osób niepełnosprawnych w życiu codziennym. Podczas pokazu poruszane są tematy z zakresu samorealizacji osób z
niepełnosprawnościami, zasadami kontaktu oraz pomocy tym osobom, empatii, ale także postaw prospołecznych. Nie jest to zwykła pogadanka! W podobnej formule przeprowadziliśmy na terenie Polski już kilkaset spotkań dla ponad 100 tyś osób.

Formularz kontaktowy

Rekrutacja prowadzona jest w trybie ciągłym. Zapraszamy do zgłaszania się na adres email (tel. 508 748 928). Osoba ds. rekrutacji skontaktuje się z Państwem jak najszybciej po otrzymaniu zgłoszenia w celu ustalenia szczegółów warsztatów.

Zostań mecenasem projektu

Dzięki dofinansowaniu kosztów projektu z budżetu Miasta Płocka jesteśmy w stanie uruchomić niniejszy projekt, jednakże nadal zarówno w tym, jak i innych projektach musimy ponosić koszty wkładu własnego, a także pokrywać koszty administracyjne – księgowość, wynajem biura itp. Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę przekazaną na realizację naszych celów statutowych!