„Życie to nie… – włącz myślenie”

Projekt, realizowany przez „Fundację Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport” przy wydatnym wsparciu Banku Zachodniego WBK. Cel główny jaki nam przyświeca to zwrócenie uwagi wszystkich odbiorców na zachowania głupie, ryzykowne czy mające udowodnić przyjaciołom i znajomym naszą wyjątkowość i odwagę. Jak w większości naszych działań mówimy o naszych osobistych doświadczeniach przez, które zostaliśmy wózkowiczami lub niepełnosprawnymi w inny sposób. Staramy się zwrócić uwagę szczególnie na ulotność chwili gdy z osoby pełnosprawnej zostajemy niepełnosprawną. Grupą docelową akcji są przede wszystkim młodzi ludzie, którym takie zachowania zdarzają się najczęściej.

Organizator

 

Nie tylko gry i filmy…

Sceny pokazywane w krótkich historyjkach zdarzają się w realnym życiu, to nie jest tylko wyobraźnia grafika czy też nasza, tak wygląda realne życie. Jeśli nie umiesz powiedzieć nie, jeśli chcesz się popisywać, jeśli uważasz, że „epickość” życia polega na ciągłym szukaniu zastrzyku adrenaliny to twoje życie może ulec przemianie. Nie ryzykuj bez potrzeby, daj sobie szansę na życie w takim stanie w jakim się urodziłeś. Całe życie i przyszłość masz w swoich rękach, ja sobie je ułożysz zależy tylko od Ciebie!

Partnerzy

 

Jak realizujemy kampanie?

Nasza kampania realizowana była przede wszystkim w okresie 01.01.2014 do 01.11.2016 na nośnikach reklamowych umieszczonym w wagonach warszawskiego metra, gdzie prezentowane plakaty były udostępniane setkom tysięcy użytkowników metra. Obecnie promujemy akcję „Życie to nie… Włącz myślenie” na profilach społecznościowych „Fundacji Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport” oraz innych zaprzyjaźnionych. Staramy się, żeby nasze projekty przerodziły się w książeczkę edukacyjną dla dzieci uczących się w podstawówkach.

Nasze działania w tym zakresie nie mogły by powstać gdyby nie wypróbowani partnerzy Fundacji. Bank Zachodni WBK mecenas projektu, oraz operator nośników w metrze, nasz Fundator, firma AMS.

Dzięki wsparciu partnerów łącznie stworzyliśmy i udostępniliśmy około kilkunastu komiksów, w których każda przedstawiała inną historię. Wierzymy, że mogą być one przydatne nie tylko dla przypadkowego odbiorcy, który zastanowi się chwilę nad podejmowanymi przez siebie zachowaniami, lecz także że mogą one być wykorzystywane przez nauczycieli podczas lekcji wychowawczych. Tak naprawdę zakres wykorzystania stworzonych przez nas materiałów jest nieograniczony. Uzupełnienie narracji poprzez przekazanie informacji na temat osób, które tworzą „Fundację Akademia Integracji – Praca, Edukacja, Sport” może stworzyć naprawdę interesującą historię dla słuchaczy.

12

Plakatów

300000

Odbiorców

4

Partnerów

 

Pomoc

Nigdy nie jest tak, żeby było całkiem dobrze, dlatego poszukujemy zdolnych grafików, pisarzy, którzy chcieli by z nami popracować na zasadzie wolontariatu. Jesteśmy grupą doświadczonych, ale nie stetryczałych ludzi, lubimy tworzyć nowe rzeczy i uczyć ludzi nowych rzeczy i zagadnień.

Jak czegoś nie znamy to się tego boimy, jak poznamy przestaje to być problemem i może nas wzbogacić i dać piękną linijkę tekstu w CV. 🙂 Serdecznie dziękujemy i czekamy na oceny naszych wiekopomnych dzieł!

 

 

 

Zobacz nasze wszystkie ramki

 

ROWER
selfie na wallupoglądowy
rusztowanie
PROMOCJAWER2POGLADOWY
tajniak podglad
samuraj
koszykówka
50sposobowCALOSCpirotechnik01plik poglądowy
buraki_plik poglądowy
calapaczka_plikpogladowy03
DOPALACZE
kolejka